Aktualności
Wielki Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce ENERGA OLIMPIJSKA

W dniu wczorajszym (16.06.2011) do Elbląga przyjechały 32 zespoły dziewcząt i chłopców z całej Polski, aby zagrać w Wielkim Finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce - ENERGA OLIMPIJSKA.
W dniu dzisiejszym punktualnie o 8.30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Szańcowej w Elblągu odbyło się uroczyste otwarcie zawodów. 384 zawodniczek i zawodników wraz ze swoimi opiekunami, nauczycielami, trenerami z najlepszych szkół uczestniczyło w ceremonii otwarcia.



Zmagania koszykarek i koszykarzy można będzie oglądać w halach sportowych:
-  SP Nr 8 ul. Szańcowa – 2 boiska
-  SP Nr 12 ul. Zajchowskiego
-  CSE Plac Króla Kazimierza Jagiellończyka
-  MOS  ul. Kościuszki
-  IV Liceum Ogólnokształcące ul. Sienkiewicza
-  SP Nr 11 ul. Korczaka
-  Batalion Dowodzenia 16 PDZmech. ul. Królewiecka  - tylko 17.06.2011 r.

Na bieżąco będziemy zamieszczać wyniki:
po 1 dniu pobierz
Drugi dzień kto z kim gra pobierz
Drugi dzień wyniki do południa pobierz
Drugi dzień wyniki (18.06.11) pobierz

W Wielkim Finale OIMS w Minikoszykówce - ENERGA OLIMPIJSKA
w kategorii dziewcząt godz. 10.00
SP Nr 60 Bydgoszcz – SP Nr 3 Żyrardów 35:36

w kategorii chłopców godz. 11.30
SP Nr 67 Wrocław – SP Nr 4 Kołobrzeg 65:30

Komunikat końcowy pobierz

 
Finał Krajowy Orlik Basketmanii

W niedzielę 5 czerwca 2011r zakończyła się I edycja turnieju Orlik Basketmanii. To już koniec, znamy wszystkich mistrzów z każdej kategorii, a także zwycięzców nagród indywidualnych.

Podczas eliminacji gminnych, wojewódzkich oraz na finale ogólnopolskim zagrało łącznie 5500 dzieci w 540 drużynach. To pierwszy tak duży turniej koszykarski organizowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Koszykówki przy wsparciu firm Tauron Polska Energia S.A. oraz Spalding Polska.
Poniżej prezentujemy klasyfikacje końcowe we wszystkich czterech kategoriach, w których rozgrywaliśmy mecze turnieju Orlik Basketmanii, a także nagrody indywidualne.

Dziewczynki 12-13 lat
1. Basket Team Brzeg
2. SP 12 I Katowice
3. Polonia Kraków

Najbardziej kulturalny zawodnik: Izabela Dusza (Boguszów Gorce)
Najbardziej energetyczny zawodnik: Klaudia Kawa (SP 12 I Katowice)
Pierwsza piątka: Natalia Bucyk (Brzeg), Aleksandra Terlecka (Radymno), Kinga Janus (Kraków), Aleksandra Mazurek (Boguszów Gorce), Katarzyna Łysik (Katowice)
MVP: Marta Wdowiuk (Brzeg)

Dziewczynki 14-15 lat
1. PG 1 Koźle I
2. GIM 1 Boguszów Gorce
3. Niebieskie Stokrotki

Najbardziej kulturalny zawodnik: Agnieszka Pawlaczek (Czechowice Dz.)
Najbardziej energetyczny zawodnik: Elżbieta Michalska (Boguszów Gorce)
Pierwsza piątka: Magda Gielas (Koźle), Klaudia Kijak (Nisko), Malwina Ryszewska (Boguszów Gorce), Aleksandra Kogut (Tarnów), Stefania Seniow (Czechowice DZ.)
MVP: Julia Prus (Koźle)

Chłopcy 12-13 lat
1. UKS Sprint Katowice
2. SP 9 Oświęcim
3. GIM Basket Przemyśl

Najbardziej kulturalny zawodnik: Szymon Łatyk (Koźle)
Najbardziej energetyczny zawodnik: Sebastian Bożenko (Oświęcim)
Pierwsza piątka: Mateusz Łukaszczykiewicz (Koźle), Dominik Wilczek (Wrocław), Emilian Skoczylas (Przemyśl), Sebastian Wojciechowski (Katowice), Sebastian Bożenko (Oświęcim)
MVP: Jakub Maroń (Katowice)

Chłopcy 14-15 lat
1. GIM 4 Dąbrowa Górnicza
2. PG 1 Łańcut
3. GIM Sucha Beskidzka

Najbardziej kulturalny zawodnik: Jacek Kamieniecki (Łańcut)
Najbardziej energetyczny zawodnik: Bartosz Fryń (Łańcut)
Pierwsza piątka: Kacper Odzierejko (Dąbrowa Górnicza), Krzysztof Pabisiak (Wałbrzych), Mateusz Moczulski (Prudnik), Jakub Żaczek (Sucha Beskidzka), Erek Bróż (Łańcut)
MVP: Patryk Wieczorek (Dąbrowa Górnicza)

 
<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 następna > ostatnia >>

Strona 174 z 182