łódzkie: Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/19

W czwartek 27 września 2018 r. w gościnnym Uniejowie, na nowym kompleksie boisk, odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/19. Już po raz dziewiąty głównym organizatorem zawodów była SP nr 1 w Uniejowie.
Wśród przybyłych gości byli starostowie powiatów, przedstawiciele władz samorządowych z województwa łódzkiego a także przedstawiciele Zarządu Głównego SZS w Warszawie. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Sylwester Pawłowski – Prezes Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Imprezę prowadził Pan Szymon Bugajak.
Podczas Inauguracji dokonano podsumowania współzawodnictwa międzypowiatowego roku szkolnego 2017/18 w województwie łódzkim. Wśród powiatów, które wyróżniono były kolejno: zgierski, bełchatowski, tomaszowski, skierniewicki grodzki, opoczyński i pabianicki.
Wręczono także wyróżnienia dla dyrektorów i nauczycieli najlepszych szkół reprezentujących województwo łódzkie w Finałach Ogólnopolskich. W roku 2017/18 w finałach ogólnopolskich brało udział 47 szkół zdobywając łącznie 17 medali (8 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych). Wśród medalistów były następujące szkoły: SP nr 3 w Pabianicach, SP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim, Sportowa SP w Aleksandrowie Łódzkim, Zespół Szkół Sportowych nr 5 w Skierniewicach, SP nr 1 w Bełchatowie, SP nr 13 w Bełchatowie, SMS LO w Aleksandrowie Łódzkim, SP nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim, SP nr 56 w Łodzi, I LO w Ozorkowie, I LO w Sieradzu i SP w Parzeczewie.

Fotorelacja

notatka prasowa