Szkolne Mistrzostwa Świata ISF w tenisie stołowym - MAMY DWA MEDALE!
Na rozgrywanych na Malcie(8-14.04.2018) Szkolnych Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym zielonogórscy i gdańscy uczniowie zdobyli dwa medale.

W kategorii school boys uczniowie Liceum nr 14 w Gdańsku, w składzie: KAMIL DZIADEK, ARTUR GRELA, JAKUB WITKOWSKI, JAN ZANDECKI, TRENER MACIEJ ŁACHWICZ zdobyli srebrny medal.

W kategorii boys school selected drużyna w składzie: ŁUKASZ WACHOWIAK, SAMUEL KULCZYCKI, JAKUB JANKOWSKI, SZYMON NAJDER, PAWEŁ SROCZYŃSKI - TRENER ZE nr 4 w Zielonej Górze wywalczyła brązowy medal.
Natomiast debiutująca w MŚ drużyna dziewcząt ZE nr 4 w Z.Górze, w składzie: JULIA DOBROWOLSKA, MARTA CHMIELIK, GABRIELA SOKOŁOWSKA, TRENER KRZYSZTOF STAMIROWSKI wywalczyła 11-te miejsce, co należy uznać za bardzo dobry wynik.
Blisko medalu w turnieju indywidualnym był Łukasz Wachowiak, który dotarł do ćwierćfinału, gdzie uległ reprezentantowi Chin 0:3, ostatecznie zajmując VI-te miejsce.
W zawodach udział wzięło 20 reprezentacji, 49 drużyn, 185 zawodników.
Szkolne MŚ, to nie tylko rywalizacja sportowa. W czwartek (12.04.) organizatorzy zorganizowali wycieczkę po Malcie - zwiedzanie stolicy kraju Valetty. Natomiast wieczorem tego dnia odbył się tzw. "Dzień Kultury", gdzie każda reprezentacja miała swoje stoisko, gdzie prezentowało swój kraj. Dodatkowo młodzież z każdego państwa przygotowała występ artystyczny(taniec, piosenka). Gratulujemy zawodnikom, trenerom.
Zawodnicy i trenerzy dziękują serdecznie władzom Samorządu Województwa Lubuskiego, Miasta Zielonej Góry oraz Nadleśnictwa Przytok za sfinansowanie wyjazdu reprezentacji z Zielonej Góry oraz władzom Gdańska za dofinansowanie wyjazdu uczniów z Liceum nr 14 w Gdańsku, Prezesowi Polskiego Związku Tenisa Stołowego za dosprzętowienie reprezentacji.
Następne Szkolne MŚ odbędą się w 2020 roku w Chinach...
Przygotował: Paweł Sroczyński