19. Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców - 16.06.2018 Białystok

Z przyjemnością komunikujemy, że już po raz dziewiętnasty (nieprzerwanie od roku 2000) jesteśmy organizatorami Finału Krajowego szkolnej ligi lekkoatletycznej. W roku 2000, jeszcze jako Finał Igrzysk, w którym startowała młodzież szkół podstawowych, w latach następnych Finał Gimnazjady z udziałem  reprezentacji najlepszych gimnazjów z poszczególnych województw naszego Kraju, a obecnie jako Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Udział w Finale Krajowym jest niewątpliwym zaszczytem, którego dostąpili najlepsi. Z tym większym uznaniem należy wymienić gimnazjum, którego reprezentanci uczestniczyli we wszystkich 19 finałach. Jest to: Gimnazjum Sportowe  nr 47 w Krakowie.

więcej


Klasyfikacja końcowa:

Wyniki drużynowe dziewcząt: tutaj
1.    G 57 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy    1978 pkt.    Kujawsko-pomorskie
Bartosz Sobowiec        
2.    SP 5 Żary    1829    lubuskie
Dariusz Wisz        
3.    Sportowa SP 3 Aleksandrów Łódzki    1745    łódzkie
Robert Kowalski        
4.    SP 91 Kraków    1693    małopolskie
Bogusława Frączyk        
5.    G z Oddziałami Sportowymi Dąbrowa Górnicza    1677    śląskie
Dorota przewieźlik        
6.    SP 4 Przemyśl    1650    podkarpackie
Maria Sugier        
7.    G Suchowola    1558    podlaskie
Jolanta Bernatowicz        
8.    SP 11 Suwałki    1508    podlaskie
Wanda Bujnowska        
9.    SP 2 Twardogóra    1476    dolnośląskie
Izabela Tomaszek Czajkowska        
10.    PSP 12 Kedzierzyn Koźle    1460    opolskie
Magdalena Górksa        
11.    SP 3 Łobez    1419    zachodniopomorskie
Grzegorz Pawlak        
12.    ZSP 5 Białystok    1176    
Jarosław Suproń        

Wyniki drużynowe chłopców tutaj
1.    SSP 3 Aleksandrów  Łódzki    1915    łódzkie
Robert Joachimiak        
2.    SP 2 Twardogóra    1784    dolnośląskie
Waldemar Czajkowski        
3.    Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego Stryszawa    1721    małopolskie
Rafał Kukla        
4.    PSP 12 Kędzierzyn Koźle    1708    opolskie
Andrzej Saczko        
5.    GOS Dąbrowa Górnicza    1702    śląskie
Szymon Pudłowski        
6.    SP 8 Grudziądz    1693    Kujawsko-pomorskie
Michał Magdowski        
7.    G Suchowola    1671    podlaskie
Anna Pośpiech        
8.    SP 5 Żary    1555    lubuskie
Wioletta Łabul        
9.    GP Pruchnik    1517    podkarpackie
Marcin Szeliga        
10.    SP Rajgród    1448    podlaskie
Andrzej Graczewski        
11.    ZSP 5 Białystok    1373    podlaskie
Jarosław Suproń        

NAJLEPSZE WYNIKI INDYWIDUALNE:
BIEGI    Forc Wiktoria    G 57 MS Bydgoszcz    300m    40,06    209 pkt    
Skomski Maciej    PSP 12 Kędzierzyn Koźle    110 m ppł.    14,84    200 pkt.    

SKOKI    Popardowska Zuzanna    SP 91 Kraków    W dal    5,30    170 pkt.    
Wajdzik Kamil    ZSiSM Stryszawa    W dal    6,45    158    

RZUTY    Banach Patrycja    G 57 MS Bydgoszcz    Kula 3 kg    12,81    187 pkt.    
Andrzejczak Jarosław    SP 2 Twardogóra    Dysk 1 kg    60,69    216 pkt.    

Andrzejczak Jarosław w rzucie dyskiem ustanowił nowy rekord Finałów Krajowych.