Ogólnopolskie Zawody w Biegach Narciarskich dla szkół ID, IMS „Od pierwszego kroku do Mistrzostwa” - Białka Tatrzańska/małopolskie 14-17.03.2019 r.

Igrzyska jak co roku rozgrywane są w Białce Tatrzańskiej, na trasach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. W zawodach zawodniczki i zawodnicy reprezentują swoje szkoły podstawowe i ostatni raz w historii szkoły gimnajzalne.

W ciągu trzech dni rywalizacji rozegrane zostaną biegi dystansowe stylami klasycznym i dowolnym, oraz biegi sztafetowe dziewcząt i chłopców. W IMS każdy rocznik jest klasyfikowany osobno, poczynając od rocznika 2003, do 2008 i młodszych.

 

15.03.2019 r:

Pierwszy dzień rywalizacji w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej stał pod znakiem biegów stylem klasycznym. Zawodnicy rywalizowali na dystansie od 3 do 1 km.
W biegu na dystansie 2 km, mogliśmy oglądać zawodników z rocznika 2006- 2007

Pierwsze trójki w poszczególnych kategoriach:

Chłopcy 2006 r.
1. Jan Zwatrzko SP Kościelisko
2. Dawid Giba SP Supraśl
3. Jan Watycha SP Kościelisko

Dziewczęta 2006 r.
1. Laura Wantulok  ZSP nr 1 Wisła
2. Julia Rucka ZSP Istebna
3. Aniela Czubernat SP 3 Nowy Targ

Chłopcy 2007 r.
1. Sebastian Garbowski SP Klimówka
2. Marcin Michałek ZSP Istebna
3. Wojciech Majka ZEW Włodowice

Dziewczęta 2007 r.
1. Dominika Krajcer  SP 5 Siedlce
2. Anna Pawlik SP Wilkowice
3. Martyna Mańdok SP Wilkowice

W biegu na dystansie 3 km rywalizowali zawodnicy urodzeni w latach 2003 do 2005.

Pierwsze trójki poszczególnych kategorii:
Chłopcy 2003 r.
1. Piotr Jarecki  SP 2 Jasło
2. Kamil Kajzar ZSP Istebna
3. Łukasz Gazurek ZSP Istebna

Chłopcy z numerem 18 i 19 zostali ukarani dodatkową minutą doliczonego czasu, za łyżwowanie.

Dziewczęta 2003 r.
1. Hanna Popko SP 32 B- stok
2. Zofia Dusińska  SP 2 Wilkowice
3. Weronika Jarecka  SP 13 Bieslko- Biała

Chłopcy 2004 r.
1. Jan Reizer SSP STO w Jeleniej Górze
2. Kamil Wójcik SP Ząb
3. Maciej Celej SP Kościelisko

Dziewczęta 2004 r.
1. Daria Szkurat ZSMS Zakopane
2. Zuzanna Fujak SP 6 Jastrzębie Zdrój
3. Maria Jakubiec SP2 Wilkowice

Chłopcy 2005 r.
1. Szymon Bełz SP Nr. 3 Tomaszów Lubelski
2. Bartosz Biedroń Szk. P Chabówka
3. Bartosz Kita Sp Nr 3 Tomaszów Lubelski

Dziewczęta 2005 r.
1. Natalia Kusiak  SP Św. Rodziny Rabka Zdrój
2. Martyna Michałek ZSP Istebna
3. Zofia Karpiel SP Kościelisko

16.03.2019 r:

Przedstawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii:

CHŁOPCY UR. 2003 (5 km):
1. Łukasz Gazurek (ZSP Istebna)
2. Adrian Kiełbasa (ZSP nr 1 Ptaszkowa)
3. Kamil Kajzar (ZSP Istebna)

DZIEWCZĘTA UR. 2003 (5 km):
1. Hanna Popko (SP 32 Białystok)
2. Zofia Dusińska (SP 2 Wilkowice)
3. Martyna Okarma (ZSMS Zakopane)

CHŁOPCY UR. 2004 (5 km):
1. Jan Reizer (SSP STO w Jeleniej Górze)
2. Michał Okniński (SP 5 Siedlce)
3. Kamil Wójcik (SP Ząb)

DZIEWCZĘTA UR. 2004 (5 km):
1. Zuzanna Fujak (SP 6 Jastrzębie Zdrój, na zdjęciu)
2. Daria Szkurat (ZSMS Zakopane)
3. Maria Jakubiec (SP2 Wilkowice)

CHŁOPCY UR. 2005 (5 km):
1. Szymon Bełz (SP 3 Tomaszów Lubelski)
2. Bartosz Biedroń (SP Chabówka)
3. Bartosz Kita (SP 3 Tomaszów Lubelski)

DZIEWCZĘTA UR. 2005 (5 km):
1. Martyna Michałek (ZSP Istebna)
2. Zofia Karpiel (SP Kościelisko)
3. Emilia Szeliga (SP Klikuszowa)

CHŁOPCY UR. 2006 (3 km):
1. Kacper Kmak (ZSP 1 Ptaszkowa)
2. Dawid Giba (SSP Supraśl)
3. Jan Zwatrzko (SP Kościelisko)

DZIEWCZĘTA UR. 2006 (3 km):
1. Laura Wantulok (ZSP 1 Wisła)
2. Weronika Łyszko (SP 3 Tomaszów Lubelski)
3. Amelia Liszka (SP 1 Ciche)

CHŁOPCY UR. 2007 (3 km):
1. Antoni Żółkiewski (SP 3 Tomaszów Lubelski)
2. Grzegorz Galica (SPMS Zakopane)
3. Marcin Michałek (ZSP Istebna)

DZIEWCZĘTA UR. 2007 (3 km):
1. Kamila Haratyk (ZSP 1 Wisła)
2. Dominika Krajcer (SP 5 Siedlce)
3. Alicja Nowak (SP 2 Wilkowice)

CHŁOPCY UR. 2008 (2 km):
1. Szymon Zawada (ZSP Istebna)
2. Patryk Wydra (SPMS Zakopane)
3. Franek Leżanka (SP 32 Białystok)

DZIEWCZĘTA UR. 2008 (2 km):
1. Kinga Gazurek (ZSP Istebna)
2. Julia Danielkiewicz (SP 3 Tomaszów Lubelski)
3. Wiktoria Leśniak (SP 2 Rabka-Zdrój)

17.03.2019 r:

Sztafety
***

Wyniki z 15.03.2019 r. tutaj

Wyniki z 16.03.2019 r. tutaj

- wyniki 17.03.2019 r. - sztafety

- Klasyfikacja punktowa szkół

źródło skipol.pl