Iga Müller z SP 4 Kwidzyń - srebrną medalistką Szkolnych Mistrzostw Świata (ISF) w biegu na orientację w Otepää w Estonii

Uczennica z Pomorza wicemistrzynią i brązową medalistką Szkolnych Mistrzostw Świata w biegu na orientację.

Fantastycznie ułożyły się dla uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie Szkolne Mistrzostwa Świata w biegu na orientację w Otepää w Estonii. Iga Müller po brązowym medalu wywalczonym w środę 1 maja na dystansie klasycznym, w piątek 3 maja dorzuciła do kolekcji srebro zdobyte na średnim dystansie.

Okazało się, że na bardzo szybkich ale poprowadzonych w bardzo trudnym terenie estońskich trasach, Iga jako jedyna z reprezentantów Polski była w stanie wywalczyć miejsce na podium. Najpierw, na nieco dłuższym dystansie klasycznym, Iga Müller z czasem 31:08 wywalczyła brązowy medal, przegrywając o 57 sekund z zawodniczką z Belgii i o 9 sekund z zawodniczką Estonii. Dwa dni później na trasie biegu średniodystansowego Iga zdobywając tytuł wicemistrzyni świata uzyskała czas 15:29 i uległa zaledwie o 6 sekund innej zawodniczce z Estonii, wyprzedzając jednocześnie trzecią na mecie Hiszpankę o ponad półtorej minuty.

Dzięki świetnym biegom Igi i dobrym występom pozostałych naszych kadrowiczek w kategorii W2 Selected, reprezentacja Polski wywalczyła w tej kategorii bardzo wysokie 4 miejsce drużynowo.

W Szkolnych Mistrzostwach Świata w estońskim Otepää wzięło udział prawie 800 zawodników z 23 krajów i 5 kontynentów.